17.2.2025

Wildcatin koruja ♥ Arvonta ja alekoodi

 
Korut saatu: Wildcat ♥ Helmikuu ja oma synttäriviikko on aluillaan, hui, ikää vaan tulee. Täällä ollaan oltu viime päivät näiden ihanien Wildcatin korujen lumoissa. Sain nimittäin valita esiteltäväksi mielikorujani Wildcatin valikoimasta ja tässäpä nämä ihanuudet nyt ovat. 
 
 
Postauksen lopusta löydät ohjeet myös arvontaan. Ota osaa, palkintona nuo upeat sydämenmuotoiset Heart Hoops -korvarenkaat, jotka ovat tuossa kuvassa etualalla.
 
 
John Donoghue perusti Wildcatin Englannissa vuonna 1989. Wildcatin verkkokaupasta löytyy perus- ja lävistyskoruja sekä myös tatuointi- ja lävistystarvikkeita. Tykkään kovasti Wildcatin koruvalikoimasta ja tuotteet ovat myös laadukkaita. Wildcatin korujen materiaalina käytetään mm. kirurginterästä, titaania sekä aitoa kultaa ja hopeaa. Useassa Wildcatin valikoiman korussa on värivaihtoehtoina hopea, kulta, musta tai ruusukulta.
 
 
Nämä korvikset veivät sydämeni heti, kun bongasin nämä Wildcatin verkkokaupasta.  Nämä korvakorut ovat nimeltään Little Sun Moon Hoops. Kuva-aiheina näissä saranallisissa ja hopeansävyisissä korvarenkaissa ovat aurinko ja kuu. Korvisten materiaalina on kirurginteräs, joka on korroosionkestävää. PVD-pinnoite estää korvakorujen värin kulumisen ja haalistumisen, joten näitä voi huoletta käyttää pitkän aikaa. Näiden korujen lävistystapin paksuus 1,0 mm ja kreolin paksuus on 2,5 mm.
 
 
Arvonnan lisäksi sain teille jaettavaksi alekoodin! Koodilla LASITUPA11 saat alennusta 11 %! Koodi on voimassa Wildcat.fi -verkkokaupassa 23.2.2025 klo 23:59 asti ja vielä tarkennuksena, että tuo 11 % alennus ei koske kultakoruja ja korukalentereita eikä koodia voida yhdistää muiden kampanjaetujen kanssa. Tämä koodi on tarjolla vain henkilöasiakkaille. 

 
Näissä kirurginteräksestä valmistetuissa korvarenkaissa on mukana kauniit lehtiriipukset. Korvikset ovat Steel Highlinen mallistosta ja nimeltään Ear Hoops with Leaf Pendant. Renkaiden halkaisija on noin 4,5 cm. Wildcatin korut ovat monikäyttöisiä ja näitäkin korviksia voi käyttää perinteisinä korvakoruina tai yhdessä tunnelilävistyksien kanssa. 
 
 
Wildcatin Polar Star Necklace -kaulakorun riipuksen muoto tuo mieleen yötaivaan tähden ja niinhän tuo korun nimikin liittyy pohjantähteen. Tätä kaulakorua on saatavissa neljässä eri sävyssä ja materiaalina on kirurginteräs. Itse valitsin tämän hopeansävyisen korun ja valittavissa ovat myös sävyt kulta, musta ja ruusukulta.

 
Korut ovat mukavia käyttää ja ne myös ovat se piste iin päällä, kun luodaan omaa tyyliä. Kuvassa Wildcatin rannekoru Two Faced Bracelet, jossa yhdistyy niin mustat pyöreät kivet kuin kirurginteäksiset ja hopeansävyidet metalliosat. Tämä rannekoru on mielestäni kätevä, sopii minkä paksuiseen ranteeseen vaan, kun tuota pituutta voi säätää. Ja osallistu ihanaan arvontaan, tässä ohjeet:
 
 
Arvonta!
 
Osallistu arvontaan! Palkintona on
Wildcatin upeat ja näyttävät sydänkorvikset (kuvassa).
 
Arvontaan voit osallistua tykkäämällä sivusta ja jättämällä kommentin täällä blogissa.
Osallistua voi myös Lasituvan Instagramtilillä @lasitupa.

Arvonta päättyy maanantaina 24.2.2025 klo 18.
Ihanaa, kun osallistut ja oikein paljon onnea arvontaan!
 

 t:Kati

9.2.2025

Suihkuun tyyliä ja aromaterapiaa ♥ Alekoodi

 
Tuotteet saatu yhteistyönä: ShowerGuy.fi ♥ Ihana helmikuu eli oma synttärikuukauteni on jälleen. Päivät ovat nyt pikku hiljaa pitenemässä, mikä on aivan mahtava juttu. Pian pääsen laittelemaan jo chilin ja paprikan siemeniäkin multaan kasvamaan kesää varten. Kuvassa mattamustan sävyiset Luxe Aromica -suihku ja suihkuletku, jotka löysivät tiensä kotimaisen ShowerGuy.fi:n valikoimasta meidän kotiin. Tässä esittelyä näistä upeuksista.
 
 
ShowerGuy.fi on kotimainen yritys, jonka valikoimasta löytyy monia tuotteita, kuten esimerkiksi erilaisia kylpyhuonetuotteita, vedensuodattimia, suihkuja ja suihkupäitä. Valikoiman suihkutuotteet ovat innovatiivisia ja varsinkin tuo, että suihku voi luoda myös tuoksua on aivan ihastuttava piirre ja itse en aiemmin tiennyt tällaisesta mahdollisuudesta.
 
 
Kuvassa eri tuoksuisia aromigeelipatruunoita vielä avaamattomissa pussukoissaan. Nämä aromit sisältävät tuoksun lisäksi mm. C-vitamiinia ja luontaisia ihoa kosteuttavia aineita, joten iho jää suihkun jälkeen miellyttävän tuntuiseksi. Vesijohtovesi kun usein kuivattaa ihoa.


 
Tämän näköinen on aromigeelipatruuna. Geeli on kiinteää ja patruunoiden tuoksumaailmasta löytyy mm. Baby Powder, Sitruuna-Mango, Vihreä omena ja Sininen meri. Itse tykkään kaikista sitruunan tuoksuista ja tuo Sitruuna-Mango vaikuttaa myös aivan ihastuttavalta.
 
 
Aromigeelipatruuna on riittoisa, yksi patruuna riittää jopa 6000 litraan suihkuvettä. Patruunan toisessa päässä on pieni reikä, joka on suljettu voimakkaalla teipillä. Teippi irroitetaan, jolloin geeli pääsee pikku hiljaa liukenemaan suihkun veden mukana.

 
Suihkun kahva kierretään auki ja patruuna asetetaan sen sisälle. Nopeaa ja helppoa. Patruunat ovat yhteensopivia Aroma Sense & Aromica -suihkujen kanssa. Jokaisella on se oma mielituoksu. Tuoksuilla ja aromaterapialla on mm. mieltä virkistäviä ominaisuuksia.
 
 
Tähän meidän kodin uuteen Luxe Aromica -suihkuun sopivat lisäksi tällaiset vaihdettavat mikrokuitusuodattimet. Suodattimia löytyy ShowerGuy:fi:n valikoimasta useita erilasia ja eri tarpeeseen. Suodatin on pinnoitettu ja se suodattaa hyvin kalkkia, rautaa, kuparia ja muita epäpuhtauksia ja kiintoaineita. Suodatin on kyllä kätevä ja varsinkin kalkkikertymät suihkutilassa ovat aina niin ärsyttäviä ja myös haasteellisia siivottavia.
 
 
Mustan Aromica Luxe -suihkupään kanssa sopii tämä mattamusta rosterinen suihkuletku. Letkun pituus on 1,5 metriä.
 
 
Luxe Aromica -suihku on muotoilultaan tyylikäs ja se on Showerguy.fi:n uutuustuote. Suihku on kevyt ja sen ominaisuuksiin kuuluu, että se korjaa heikon pesutehon ja paineen ja tämä tosiaan toimi meillä. Tämän suihkupään sisällä on muuten pieniä antibakteerisia kuulia... eikö olekin mielenkiintoista!

 
 
Vesisuihku on tässä suihkussa mielestäni miellyttävä. Suihkulevy on terästä ja sen aukot ovat pienet, joten suihku tuntuu iholla pehmeältä. Reikiä on yhteensä 246 ja suihkulevyn halkaisija on 10 cm.


Tämä Luxe Aromica -suihku tuo kotiin mukavaa spamaista tunnelmaa ja onhan tuo mattamusta olemus kauniskin. Meillä kotona tuo mustavalkoinen teema näyttäytyy muutenkin vahvasti. Ja sitten se alekoodi, koodilla "kaverillekans" saat - 10% alennusta ShowerGuy.fi:n suihkutuotteesta! Tällaisia spamaisia tunnelmia tällä kertaa. Oikein ihanaa helmikuuta sinulle ja palaillaan taas! ♥
 
 
t: Kati